I naši učenici sudjeluju na natjecanjima…

Autor: Ivana Kuvačić, 19. 2. 2018.

Ovogodišnja međuškolska smotra LiDraNo održana je 26. siječnja 2018. god. u OŠ "Josip Vergilij Perić" u Imotskom. Iz naše škole bila su poslana dva literarna rada (Andrea Rako – 6. razred i Antonija Čagalj – 8. razred), jedan novinarski rad (Lucija Mlikota – osmi razred) te jedan pojedinačni scenski nastup (Antea Rako – 8. razred). Učenike je pripremala učiteljica hrvatskog jezika i povijesti Anita Karin.

• Novinarski rad učenice Lucije Mlikote je prošao na županijsku smotru koja je održana 12. veljače 2018. god. u Splitu te je predložen za državnu smotru LiDraNa. Bravo, Lucija! :)

Školsko natjecanje iz matematike održano je 25. siječnja 2018. god. Sudjelovala su tri učenika 5. razreda, Ivan Mušura, Lovre Lovrinčević i Matej Ante Vuletić, koje je pripremao učitelj matematike Borben Galić, te učenik 4. razreda Lovre Šuvar kojeg je pripremala učiteljica razredne nastave Kristina Ujević Blažić.

Školsko natjecanje iz fizike održano je 29. siječnja 2018. god. Sudjelovala su dvojica učenika 8. razreda Ivan Mlikota i Ivan Skender. Pripremao ih je učitelj fizike Mate Jonjić.

• Učenik Ivan Mlikota prošao je na županijsku razinu natjecanja koja će se održati 6.ožujka 2018. god. u OŠ Gripe u Splitu.  Bravo, Ivane! :)

Natjecanje iz vjeronauka - vjeronaučna olimpijada održana je 31. siječnja 2018. god. u OŠ Josipa Jovića u Aržanu. Ukupno je nastupilo devet ekipa iz Imotske krajine. Boje naše škole branila je ekipa sastavljena od članova: Ivan Mušura (5.razred), Ivano Alerić (6. razred PŠ Slivno), Marija Vuletić (7. razred) i Petra Opačak (8. razred PŠ Slivno). Pripremala ih je vjeroučiteljica Marija Perić.

• Ostvarili su izvrsno treće mjesto i plasirali se na županijsku razinu natjecanja koja će se održati 27. veljače u OŠ „Josip Pupačić“ u Omišu. Bravo! :)

Školsko natjecanje iz geografije održano je 1. veljače 2018. god. Sudjelovala su tri učenika: Ivan Mušura – 5. razred, Ivano Alerić – 6. razred PŠ Slivno te Ivan Mlikota – 8. razred. Učenike je pripremao učitelj povijesti i geografije Tonći Kuvačić.

Školsko natjecanje iz povijesti održano je 6. veljače 2018. god. Natjecalo se četvero učenika 8. razreda – Nena Brstilo, Antonija Čagalj, Antea Rako i Ivan Mlikota. Učenike je pripremao učitelj povijesti i geografije Tonći Kuvačić.

• Učenice Antea Rako i Antonija Čagalj pozvane su na županijsku razinu natjecanja koja će se održati 7. ožujka 2018. god u OŠ Skalice u Splitu. Izvrsno, djevojke! :)

16. veljače 2018. god. održano je malonogometno natjecanje u OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića u Lovreću. U konkurenciji 5. i 6. razreda OŠ Zagvozd su predstavljali učenici -  Leo Čagalj, Ante Piplica, Vice Vuletić, Ante Lozina, Ivano Alerić, Marin Skender, Andrea Rako, Ivan Lendić i Gabriel Skender. Učenike je pripremao učitelj TZK-a Ante Lovrić.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima!