PREDUPISI u prvi razred za školsku godinu 2022./2023.

Autor: Ana Gabelica, 2. 2. 2022.

Poštovani roditelji naših budućih prvašića!

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu  PRIJAVA ZA PREDUPIS  koji se nalazi na mrežnoj stranici www.dalmacija.hr

Prijave se vrše od 7. do 17. veljače 2022. godine.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine
  • djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. prosinca 2016. godine za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca kojima je za školsku godinu 2021./2022. rješenjem Upravnog odjela, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

(za sve informacije kliknite "više")

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu, odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru s roditeljem.

Nakon obavljene prijave djeteta Upravnom odjelu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi od 3. do 10. ožujka 2022. godine radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Potrebna dokumentacija: OIB, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja), potvrda o pohađanju predškole (nije potrebna ako je dijete pohađalo DV Zagvozd).

Za odgodu upisa za šk.god 2022./2023. ne podnosi se zahtjev već je potrebno u online prijavi  označiti: „najava za odgodu upisa".

Za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole, roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Upravnom odjelu, odnosno ispostavama na  Obrascu 6 (www.dalmacija.hr) najkasnije do 31. ožujka 2022. godine.

Za dijete kojemu je rješenjem odgođen upis u školsku godinu 2021./2022. radi težih oštećenja zdravlja ili ima višestruke teškoće, roditelj ili staratelj treba zatražiti privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, odnosno podnijeti zahtjev na Obrascu 6 uz dostavu medicinske dokumentacije.

Za naše obrazovno područje zahtjev se upućuje na adresu:

• Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport, Ispostava Imotski
  • Ante Starčevića 23
  • 21260 Imotski

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2022. godine. Iznimno, ako se radi o djeci s već utvrđenim teškoćama u razvoju mogu pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja od 1.veljače do 15. travnja.

U obrascu možete odabrati željeni prvi strani jezik (za našu školu je to engleski jezik). Rano učenje prvog stranog jezika moguće je prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi već od prvog razreda osnovne škole. Odabrani strani jezik za koji se roditelj izjasni time postaje prvi obvezni jezik, a izbor drugog i trećeg stranog jezika odvija se u četvrtom razredu osnovne škole.

Ako budete imali kakvih teškoća pri obavljanju predupisa javite se  u školu (ponesite sa sobom djetetov OIB).

« Ožujak 2024 »