OBRASCI

POZIVI NA SJEDNICE UV

ŠKOLA NA DALJINU

ŠKOLA ZA ŽIVOT

Najučestalija pitanja o Školi za život zajedno s odgovorima možete pročitati na ovim poveznicama:

AKTIVACIJA mTokena
Način na koji se aktivira mToken za e-Dnevnike

1. Preuzmite aplikaciju na Google Play Storeu, AppleApp Storeu ili Windows Phone Storeu.
2. Nakon instalacije i pokretanja aplikacije potrebno je aktivirati aplikaciju.
3. Da biste aktivirali aplikaciju prvo se morate prijaviti na CARNet webmail s korisničkim podacima koji su vam dodijeljeni od CARNet-a (https://webmail.carnet.hr/login.php) .
4. Nakon prijave morate poslati zamolbu na e-mail adresu helpdesk@skole.hr i u zamolbi navesti:
Ime i prezime, OIB, broj mobilnog telefona na kojem je instaliran mToken, operativni sustav na kojem je instaliran mToken (Android, IOS...), HUSO elektronički identitet osobe čiji je mToken potrebno aktivirati (npr. ivan.ivic@skole.hr)
5. Kad ste to obavili čekate da vam CARNet pošalje aktivacijski kod.
6. Kod unesete u predviđeno polje, proizvoljno izaberete PIN i aktivirate aplikaciju.
7. Zatim na aplikaciji odaberete jednokratna lozinka. Trebat ćete unijeti PIN koji ste odabrali prilikom aktivacije mToken-a.
8. Da biste mogli koristiti e-Dnevnik potrebno je poslati serijski broj tokena administratoru e-Dnevnika  ma mail adresu ivana.sucur1@skole.hr i administrator će unijeti vaš serijski broj u e-Dnevnik. Nakon toga možete koristiti e-Dnevnik. (Serijski broj počinje slovima CN i zatim ide peteroznamenkasti broj).

VIRTUALNE UČIONICE

Virtualne učionice za sve učitelje i nastavnike za sve predmete

Prijave za nove virtualne učionice otvaraju se u subotu, 15. prosinca 2018. godine, u 12 sati.

Učionice su organizirane po predmetima za koje primjena novih kurikuluma započinje u školskoj godini 2019./2020. Predmeti koji imaju veći broj sudionika podijeljeni su u više virtualnih učionica, dijeleći sudionike po abecedi (po prezimenima), stoga Vas molimo da se pridržavate rasporeda. Teme i ishode učenja pronaći ćete u opisu svake od virtualnih učionica, a planirani tjedni angažman je manji od četiri sata. Sudjelovanje u edukaciji u virtualnim učionicama važno je za sve učitelje i nastavnike kako bi se što bolje pripremili za frontalnu primjenu obrazovne reforme te uspješno povezali s kolegicama i kolegama.

Prva će faza edukacije u virtualnim učionicama trajati do kraja svibnja 2019., a bit će upotpunjena dvjema edukacijama uživo na županijskoj ili lokalnoj razini – u siječnju ili veljači te lipnju ili srpnju 2019.

Sudjelujete li u edukacijama u virtualnim učionicama bilo u okviru eksperimentalnog programa Škola za život ili kao dio priprema za novi kurikulum Informatike edukacije ne trebate ponovno prolaziti.

Na ovoj poveznici je tablica s popisom virtualnih učionica po predmetima i pripadnih poveznica. Poveznicu iz tablice upišete ili kopirate i zalijepite u mrežni preglednik te prijavite u sustav sa svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom. U slučaju prijave u pogrešnu virtualnu učionicu jednostavno odaberite kliknite na Ispiši me iz e-kolegija.

NEMOJ MI SE RUGATI !!!

Svakoga dana stotine tisuća učenika njihovi vršnjaci zadirkuju i ismijavaju. Kad verbalna agresija preraste u fizičko nasilje, većina škola odlučno reagira. Međutim, velika većina zlostavljajućeg ponašanja u školi (engl. bullying) nije otvoreno nasilje, već prikriveno psihičko ratovanje. Ono se pojavljuje u obliku ismijavanja u društvu, psihičkog zastrašivanja i kolektivnog odbacivanja. Zbog Zz Stoga treba djecu naučiti nove vještine kao što su prepoznavanje vlastitih osjećaja i osjećaja drugih, izražavanje onoga što želimo reći na neprijeteći način, prepoznavanje predrasuda, te naučiti misliti dalje od netrpeljivih poruka iz nečije prošlosti. U prilogu se nalaze PRIRUČNICI "NEMOJ MI SE RUGATI" podjeljeni na priručnik za učitelje 2. do 5. razreda i priručnik za učitelje od 6. do 8. razreda.

Blog o prevenciji i borbi protiv nasilja!

CoolSchool je sustav koji omogućuje učiteljima dodavanje vlastitog sadržaja na svoje internet stranice.
Namijenjen je prvenstveno učiteljima, učenicima i njihovim roditeljima, no sigurno će se na ovim stranicama naći zanimljivog sadržaja i za ostale posjetitelje.

Forum za nastavnike i učitelje

Mjesto za rasprave o obrazovnom sustavu u Republici Hrvatskoj

« Svibanj 2021 »

Osnovna škola Zagvozd / Trg zabiokovskih junaka Domovinskog rata 4, HR-21270 Zagvozd / www.os-zagvozd.skole.hr / ured1@os-zagvozd.skole.hr