REZULTATI LJETNOG UPISNOG ROKA

Rezultate ljetnog upisnog roka u srednje škole za školsku godinu 2020./2021. možete vidjeti OVDJE

KAMO NAKON OSNOVNE ŠKOLE

Brošuru "Kamo nakon osnovne škole (Dalmacija)" možete prolistati OVDJE.

Brošure Kamo nakon osnovne škole? | CISOK

E-USMJERAVANJE

E- USMJERAVANJE

KALKULATOR BODOVA

Kalkulator bodova za upis u srednju školu – alat koji upis u ...

Kalkulator bodova za upis u srednju školu pronađite OVDJE.

LJETNI UPISNI ROK

Opis postupaka

Početak prijava u sustav

1. 6. 2020.

Završetak registracije za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH

13. 7. 2020.

Početak prijava obrazovnih programa

8. 7. 2020.

Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere

12. 7. 2020.

Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata

13. 7. – 16. 7. 2020.

Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis)

13. 7. 2020.

Dostava osobnih dokumenata i svjedodžbi za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH Središnjem prijavnom uredu

1. 6. – 8. 7. 2020.

Unos prigovora na osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis

20. 7. 2020.

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete

21. 7. 2020.

Završetak prijava obrazovnih programaPočetak ispisa prijavnica

22. 7. 2020.

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici dostavljaju razrednicima, a ostali kandidati šalju prijavnice Središnjem prijavnom uredu)

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice

24. 7. 2020.

Objava konačnih ljestvica poretka

25. 7. 2020.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (potvrda školske medicine, potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) srednje škole.

Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao(škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije u sklopu ovdje predviđenog razdoblja i objavljuju ih u natječaju te na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole)

27. 7. – 31. 7. 2020.

Objava okvirnoga broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

1. 8. 2020.

Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

12. 8. 2020.

POSTUPAK PRIJAVE U SUSTAV

Prve prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 1. lipnja 2020. godine iza 12:00 sati.

Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku dobivenu u osnovnoj školi nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega kandidat želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om. Nakon što zaprimi PIN, kandidat pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN.

UPISI U SREDNJE ŠKOLE ONLINE

MZO: Upisi u srednje škole online, ne mora se više fizički doći u škole

Ministarstvo znanosti i obrazovanja pripremilo je Odluku o upisu u prvi razred srednje škole. Za razliku od prethodnih godina, kada se dostava dokumentacije učenika provodila osobno, sada se daje mogućnost slanja dokumentacije elektroničkim putem čime se cijeli postupak modernizira i ubrzava, a roditeljima i učenicima omogućuje da ne moraju osobno dolaziti u škole.

Ministarstvo je dakle propisalo mogućnost dostave prijavnica za upis, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, i elektroničkim putem. Isto tako, nakon objave konačnih ljestvica poretka kandidata - 25. srpnja 2020. učenici ili roditelji/skrbnici upisnice u srednju školu mogu dostavljati i elektroničkim putem, što do sada nije bilo moguće.

Upis učenika u I. razred srednje škole događa se u specifičnim okolnostima tijekom ove školske godine - epidemija koronavirusa, štrajk, provedba nastave na daljinu, kasniji završetak nastavne godine za 12 dana u odnosu na prošlu godinu zbog nadoknade nastave izgubljene u štrajku. Sve je to utjecalo na upisne rokove u Ljetnom upisnom roku, a oni su uvjetovani postupcima i tehničkim uvjetima tijekom elektroničkih prijava i upisa u srednje škole koji moraju biti takvi da svima daju jednake prilike. Objava konačnih ljestvica poretka kandidata ove godine iznimno je pomaknuta na 25. srpnja 2020. s obzirom na kasniji završetak nastavne godine, što je 12 dana kasnije u odnosu na prošlu godinu. Međutim, učenici i roditelji mogu sve obaviti elektronički – na daljinu.

BROŠURA - Za redovite učenike

Publikaciju o upisima u srednju školu za REDOVITE UČENIKE možete pronaći OVDJE

Image result for redoviti učenici upisi u srednju brošura

Upisi.hr

Image result for upisi

Sve informacije o upisima možete pronaći na stranici

* prijava u sustav vrši se na navedenoj stranici

UČENICI.com

Najvažnije informacije vezane uz upise u srednje škole.

Na stranici https://www.ucenici.com/upisi-u-srednju-skolu-sve-o-upisima/  možeš pronaći informacije koje ti trebaju za  upis u srednju školu

1. korak

Svi učenici 8. razreda obvezni su provjeriti imaju li u školi otvoren svoj elektronički identitet (odnosno imaju li korisničko ime i lozinku CARNet-a). Ukoliko učenik 8. razreda nema otvoren svoj elektronički identitet dužan je do kraja ožujka od administratora imenika (osobe zadužene za CARNet) naše škole zatražiti svoj elektronički identitet, tj. korisničko ime i lozinku. Korisničko ime i lozinka dobiveni od CARNet-a bit će NUŽNI za prijavu na upise u srednje škole putem aplikacije E-upisi. O početku prijava na upise obavijestit ćemo na ovim stranicama.

Administratore imenika u svim školama možete pronaći OVDJE

« Svibanj 2021 »

Osnovna škola Zagvozd / Trg zabiokovskih junaka Domovinskog rata 4, HR-21270 Zagvozd / www.os-zagvozd.skole.hr / ured1@os-zagvozd.skole.hr