DANI KRUHA

Autor: Zorica Brkan, 29. 10. 2014.

„Kad je maleno zrno pšenice

u rahlu zemlju palo

dio životne mudrosti

kroz sebe kruhu je dalo!“

U našoj školi 27. listopada održana je priredba povodom Dana kruha. Sudjelovali su svi učenici os 1. – 6. Razreda, koji su svojim recitacijama, igrokazima te pjesmom i plesom razveselili i uljepšali dan prisutnim roditeljima i nama učiteljima. Nakon prigodnog programa koji je trajao sat vremena, degustirali smo peciva i kolače koje su vrijedne ruke naših mama pripremile za ionako bogate stolove jesenskim plodovima.

„Pod hrskavom koricom slasnom

skrilo se bogatstvo malo,

kroz priču o pšeničnom zrnu

što ga je nebo čovjeku dalo.“

Antonela Filipović - učiteljica razredne nastave

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA BOŽJA DOBROČINSTVA

(SLIVNO, 14. listopada 2014.)

Ovo su dani u godini kada Gospodinu posebno zahvaljujemo. Zahvaljujemo za plodove polja, njiva, vinograda. Za kruh i vino koje ljudi, uz Njegovu pomoć, svojim rukama stvaraju. Za Kruh i Vino kojima nam sebe daruje na svakome misnom susretu.

U našoj maloj školi mi smo na svoj način zahvalili pjesmom i riječju, ali i zajedničkim stolom prepunim plodova zemlje, kruha, peciva, kolača… Ipak, potaknuti teškom socijalnom situacijom u cijeloj domovini, odlučili smo ovogodišnje Dane kruha obilježiti na malo skromniji način. Namirnice koje smo uštedjeli s radošću smo poklonili našim Vukovarcima kako bismo im barem malo olakšali životnu svakodnevicu. Vodili smo se motom Naša mala škola velikoga srca za Vukovar! Nije mnogo, ali je od srca, toploga, iskrenoga, dječjega srca.

Nakon priredbe, na kojoj smo pokazali umijeće recitiranja, glume, pjevanja, plesanja i sviranja, prihvatili smo se kuhanja, točnije, pečenja. Pravili smo tople sendviče za sve prisutne, a najviše su im se obradovali naši najmlađi, braća i sestre, koji su strpljivo u redu čekali još jednu porciju!

Na kraju je fra Zoran blagoslovio naš zajednički stol i sve koji su u ukusna peciva, kruh i kolače utkali i mrvice svoje ljubavi i dobrote.

Neka ovaj blagoslov donese kruh i na stolove onih kojima je to sve bogatstvo svijeta.

Neka ovaj blagoslov potakne i nas da postanemo mrvom dobrote za sve ljude koje susrećemo na svom životnom putu!

Marijana Brstilo - učiteljica hrvatskog jezika

Fotografije možete pogledati pod linkom Foto-galerija škole